Ти захочеш сюди переїхати: найкрасивіші вулиці світу
Вулиці наших рідних міст часто схожі одна на одну і не особливо відрізняються оригінальністю. А ти уявляєш, що є такі вулиці, над убранням яких люди постарались щодуху? Незвичайний дизайн, цікаві деталі і фантазія небайдужих жителів допомогли створити найкрасивіші вулиці світу. Ми пропонуємо тобі познайомитися з ними і обрати ті, які тобі сподобалися найбільше. Не забудь записати адресу і поїхати туди під час чергової подорожі!
Вулиця ширяючих парасольок, Агеда (Португалія)
Вперше красиво викладені парасольки з'явилися в 2012 році. Щороку інсталяції змінюються і з'являються нові парасольки. Десятки яскраво розфарбованих парасольок не тільки прикрашають вулицю, але і служать чудовим захистом від сонячних променів. Жителі міста жартують, що до їхнього міста повернулася Мері Поппінс.
Вулиця чарівних килимів, Ла-Оротава (Тенеріфе)
Щорічно в червні в переддень свята Corpus Christi перед ратушею містечка Ла-Оротава розстеляється гігантський килим. Він складається з незвичайних картин, виконаних з вулканічного піску. Пісок видобувають в кратері вулкана Тейде, розташованого на одному з Канарських островів. У виготовленні картин використовують 23 відтінку піску, одна картина створюється протягом 40 днів силами 10 чоловік.
Вілла де Граса, Барселона (Іспанія)
У серпні під час фестивалю Festa Major один з кварталів Барселони перетворюється на яскравий карнавал. На цьому святі вулиці змагаються між собою за звання найоригінальнішої і барвистої. Оформленням кварталу займаються самі мешканці, причому кожна вулиця відповідає певній тематиці, а в її оздобленні використовуються тільки вторинні матеріали.
Вулиця тріснутих каменів, Енсхеде (Голландія)
Roombeek ‒ торгова вулиця в центрі голландського міста Енсхеде. Його доля трагічна і прекрасна одночасно. У 2000 році в цьому місці стався вибух складу феєрверків, через що 650 будинків і вулиця були зруйновані. Через кілька років район повністю відновили і вивели назовні підземний струмок. Дизайнери обробили дно спеціальним покриттям, завдяки чому струмок постійно покритий брижами. Взимку уламки каміння стають схожими на осколки льодовиків, які з настанням відлиги тануть.
Вулиця Санта-Катаріна, Порту (Португалія)
Азулежу — це кахлі в біло-блакитній гамі, які в Португалії з оздоблювального матеріалу перетворилися на предмет мистецтва. У перекладі з арабської "аз-зулайдж" означає "камінчик". Раніше азулежу могла собі дозволити тільки португальська знать, яка прикрашала ними свої палаци і церкви. Але з часом біло-блакитні кахлі стали використовувати для оздоблення фасадів та інтер'єрів будинків, номерних табличок і навіть станцій залізниці і метро. Крім естетичної функції азулежу несуть і практичну користь: захищають взимку від вогкості, а влітку зберігають прохолоду.
Старе місто Ліцзян (Китай)
Стародавнє місто Ліцзян ділиться на дві частини: старе місто, яке було включено в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і нове. Місцеві жителі кажуть, що місто існує завдяки воді, а вода ‒ завдяки місту. Річка Юйцюаньхе складається з трьох рукавів, які проходять через все місто. Саме тому тут так багато витончених містків, вузеньких мощених вулиць, незліченних каналів. Цей старовинний куточок підкреслює гармонію і єднання людини з природою.
Медіна, Шефшауен (Марокко)
Це колоритне місто розташувалося у північній частині Марокко. Шефшауен грає відтінками від світло-блакитного до темно-синього і навіть фіолетового. Небесні кольори вулиць і будинків з'явилися завдяки євреям-біженцям, які приїхали в Марокко в 1930-х. Двері, вікна, стіни в старому місті пофарбовані в священний для євреїв колір, який завжди нагадує їм про небо і Бога. Хоча кількість євреїв з того часу значно зменшилася, традиція фарбувати будинки, особливо до великих свят, залишилася.
Альберобелло, Апулія (Італія)
Це містечко славиться білосніжними будиночками-трулли. Труллі ‒ це будинки з загостреними дахами. Такого типу будівель більше в світі ніде немає. Особливістю будови вважається закладний камінь. Якщо його виймали, будинок швидко перетворювався на купу каміння і тоді жителям не потрібно було платити податок. Незважаючи на те, що трулли схожі один на одного, вони діляться на чоловічі і жіночі, а також відрізняються особливостями кладки черепиці та знаками майстра.
Ломбард-стріт (Сан-Франциско, США)
Обов'язкова пам'ятка, до якої привозять туристів у Сан-Франциско. Жителі міста з гордістю називають Ломбард-стріт найбільш кривою вулицею світу. Її невелика ділянка проходить по Російському пагорбі. Щоб зменшити кут нахилу, архітектори "згладили" його 8 крутими поворотами. Швидкість руху тут не повинна перевищувати 8 км / год.